KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 16118402
*
nr 1611 8402
Peter Tillberg
(1946-2016), Sverige
Kolteckning, Peter Tillberg (f. 1946), Sverige. Sod -72, landskap. Bildmått: 37x52 cm, yttermått inklusive ram: 54x66 cm
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 18:53:11
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Peter Tillberg
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Läs mer om Peter Tillberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning landskap landskapsmotiv landskapsmåleri peter tillberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
*
Peter Tillberg
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Läs mer om Peter Tillberg
nr 1611 8402
Peter Tillberg
(1946-2016), Sverige
Kolteckning, Peter Tillberg (f. 1946), Sverige. Sod -72, landskap. Bildmått: 37x52 cm, yttermått inklusive ram: 54x66 cm
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Peter Tillberg
Peter Tillberg, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.Läs mer om Peter Tillberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning landskap landskapsmotiv landskapsmåleri peter tillberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49